Details

Details

Go Back

 

2020 Berkley Team Series District 3 Championship

Divisions: SC Lowcountry, SC Upstate

• SITE: Murray

• HOST: Experience Columbia SC

• DATES: September 25-26, 2020

• OFFICIAL PRACTICE: September 22-24, 2020

• OFF LIMITS: September 15-21, 2020 and during the virtual pre-tournament meeting.

• ENTRY DEADLINE TO AVOID LATE FEE: September 1, 2020

• FINAL ENTRY DEADLINE: Midnight September 19, 2020

• VIRTUAL MEETING: September 24, 2020

• PERMITTED FISHING AREAS: All public waters accessible by boat from the tournament launch site.

• LAUNCH SITE: Dreher Island State Park

3677 State Park Rd

Prosperity, SC 29127

 

• THURSDAY’S REGISTRATION: 

Location:

Tournament pavillion on the tournament shelter side at Dreher Island State Park

3677 State Park Rd

Prosperity, SC 29127

** At least one team member MUST come to the registration IN PERSON.

Your assigned time slot to register is below

If you miss your time slot, call or text Al Odom at 803-429-1784 to set up a time to meet with the tournament staff later Thursday evening.

Teams who do not register in person on Thursday will be ineligible to compete.

You will be given instructions on how to attend the virtual meeting at registration.

 

• REGISTRATION TIME: 

Flight 1 - Boats 1-10               3:00-3:20pm

Flight 2 - Boats 11-20             3:20-3:40pm

Flight 3 - Boats 21-30             3:40-4:00pm

Flight 4 - Boats 31-40             4:00-4:20pm

Flight 5 - Boats 41-50             4:20-4:40pm

 

• VIRTUAL MEETING TIME: 7:00pm (E) The meeting will be a virtual meeting via FaceBook Live on the FOM National FB Page

Go to Facebook and search FOM Nation or, if you don't have a FaceBook account, go to Facebook.com/FOMNTT 

Important tournament information will be given at the virtual meeting. All teams must attend (electronically) to get this information.



Roster Information:

Entry is closed for this event.

FLIGHT BOAT # DIVISION MEMBER1   MEMBER2 TYPE ENTRY
1 1 SC L Errol Duckett &  Jimmy Leshock   Pd+BB
1 2 SC L Russ Padgett &  Phillip Anderson   Pd+BB
1 3 SC U Ronny Gillespie &  Jay Driggers   Pd
1 4 SC L Wayne Frierson &  Ronald Mueller   Pd+BB
1 5 SC U Tommy Newton &  Ken Campbell   Pd+BB
1 6 SC L George Berry &  Sean Anderson   Pd+BB
1 7 SC U  Brett Douglas  &   Patrick Hobson    Pd+BB
1 8 KY SC Roy Phillips &  Jeff Phillips   Pd+BB
1 9 SC U Russell Clark &  Franklin Ramey   Pd+BB
1 10 SC L Bobby Gibbs &  Donald Pendarvis   Pd
               
2 11 NC P  Brandon Benton  &   Brad Peyton    Pd+BB
2 13 SC U Hunter Hanna &  Corey Waits   Pd+BB
2 14 SC U Jonathan Botts &  Wayne Botts   Pd+BB
2 15 SC L Kevin Richbourg &  Michael Williams   Pd+BB
2 16 NC P Rob Nicholson &  Noah Nicholson   Pd+BB
2 17 SC L Keith Britt &  Jerry Montjoy   Pd+BB
2 18 SC U Darryl Huntsinger &  Darren Taylor   Pd+BB
2 19 SC U  Darry Waits  &   Brady Waits    Pd+BB
2 20 SC L Phillip Hawkins &  Bill Foxworth   Pd+BB
               
3 21 SC U Robby Hipps &  Rodney Chastain   Pd
3 22 SC L Brad Rutherford &  Tanner Parker   Pd+BB
3 23 SC L Marshall French &  Tripp Poplin   Pd+BB
3 24 SC U  Michael Smith  &   Micky Lusk    Pd+BB
3 25 SC U Gregg Williams &  Mark Williams   Pd
3 26 SC L Christopher Hawkins &  Shane Hawkins   Pd+BB
3 27 SC L Shannon Jordan &  Shawn Jordan   Pd+BB
3 28 SC L William Willis &  Samuel Porter   Pd+BB
3 29 SC U John Wilson &  Blake Riddle   Pd+BB
3 30 SC U Chris Coleman &  Truett Hill   Pd+BB
               
4 31 SC L Chuck Howard &  Ken Ellis   Pd+BB
4 32 SC U Keith Mock &  Ben Franklin   Pd+BB
4 33 SC L Bryan Miller &  John  Byrd III   Pd
4 34 NC C Terry Smith &  Rodney Pope   Pd
4 35 SC U Scott Allgood &  Zachary Allgood A/J Pd+BB
4 36 SC U Dennis Horton &  Steve Baumberger   Pd+BB
4 37 SC L Kevin Fulmer &  Tim Sox   Pd+BB
4 38 NC C Joey Davis &  Larry Stevens   Pd+BB
4 39 SC L  Marty Nester  &   Don Smith    Pd+BB
4 40 SC U Danny Ashley &  Rusti Davis   Pd+BB
               
5 41 SC L  Brad Nappier  &   Nathan Luke    Pd+BB
5 42 SC U Randy Dickson &  Kevin Dickson   Pd+BB
5 43 SC L  Jason Fulmer  &   Del Gregory    Pd
5 44 SC L Lee Sawyer &  Cole Winn   Pd+BB
5 45 SC U Eddie Burgess &  Easton Burgess   Pd+BB
5 46 SC L  Ross Burns  &   Dane Odom    Pd
5 47 SC L Sam Hopkins &  John Mathews   Pd+BB
5 48 SC L Terry Thomas &  David Kneece   Pd+BB
5 49 SC U Tom Cloer III &  Greg Stewart   Pd+BB
5 50 SC L Robert Price &  Rob Price   Pd
Stren

District 3 Championship on Murray-Day 2 - 09/26/20
RESULTS: | View Multiday Day Results | Day 1 | Day 2 |